مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ ویزای کاری

مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری

اخذ ویزای کاری (business visa )

اخذ ویزای کاری یا همان business visa یک نوع ویزا در کنار سایر ویزاهای موجود است. اخذ ویزای کاری مراحل مختلفی دارد. همچنین برای اخذ ویزای کاری باید شرایط لازم را هم داشته باشید. ویزا بسته به هدف اشخاص انواع مختلفی دارند. ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و … از انواع ویزاهای موجود هستند. ویزا دسته بندی های دیگری هم دارد که در ادامه به آن می پردازیم. مواردی که در این مقاله شرح خواهیم داد: اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری، تعریف کلی ویزا، ویزای شنگن، ویزای کاری آلمان، بلو کارت آلمان (کارت آبی آلمان = Blue card )، ویزای کاری کانادا، ویزای کاری استرالیا، ویزای کاری استرالیا، ویزای 189، ویزای 190 و ویزای 489

 

برای دریافت ویزای هر کشور انجام دادن اقداماتی لازم است. اقدامات لازم برای دریافت ویزای هر کشوری با کشورهای دیگر متفاوت است. مرجع صدور ویزای هر کشور سفارت خانه های آن کشور در سرتاسر جهان می باشند. البته در برخی از کشورها امکان اخذ ویزا هنگام ورود وجود دارد.

در این مقاله سعی داریم که ویزا و نوع خاص آن را که مد نظر ماست را به تفصیل شرح دهیم تا خواننده محترم دید کلی از ویزا و مخصوصا ویزای کاری پیدا کند. البته نحوه دریافت ویزا و مدارک لازم را نیز به همراه ویزای کاری چند کشور پرطرفدار برای این نوع ویزا را توضیح خواهیم داد.

 

اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت کاری

مزایای ویزای کاری را می توان اینگونه بیان کرد که با اخذ ویزای کاری و موافقت با شما برای کار در کشور دیگر این امکان برای شما فراهم می شود که  یک زندگی جدید با شرایط بهتر و در نهایت اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری را به دست آورید.

معمولا ویزای کاری برای بهبود شرایط زندگی و ارتقاء سطح شغلی شخص درخواست داده می شود. ویزای کاری یک ویزای موقت است و برای مدت خاصی صادر می شود. از مزیت های ویزای کاری این است که قابل تمدید می باشد اما مهم ترین مزیت ویزای کاری این است که در صورت اخذ ویزای کاری و اشتغال در کشور مورد نظر بعد از مدت خاصی که در هر کشور متفاوت است می توانید برای اقامت دائم از طریق ویزای کاری کشور مورد نظر درخواست داده و حتی برای همسر و فرزندان خود اقامت دائم دریافت کنید.

البته اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری شرایطی دارد که مهم ترین آنها عدم ارتکاب خلاف و جرمی از سوی دارنده ویزای کار و همچنین پرداخت به موقع مالیات به دولت است.

برای آگاهی از مدت زمان های لازم برای درخواست اقامت دائم از طریق ویزای کاری می توانید به مقالات ویزای کاری کشور مورد نظرتان در این سایت رجوع کنید.

 

تعریف کلی ویزا

ویزا یک نوع مدرک است که جهت اجازه برای ورود اتباع یک کشور به کشوری که مد نظرشان است صادر می شود.

لزوم اخذ ویزا بر اساس روابط کشورها تعیین می شود. برخی کشورها بر اساس قرارداد هایی که با هم امضاء می کنند اتباع خود را از اخذ ویزا معاف می کنند. به عنوان مثال ایرانیان بر اساس توافقی که سالها پیش بین دو کشور ایران و ترکیه انجام گرفته برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند. این موضوع را می توان در مواردی دیگر هم یافت.

در مقابل معافیت ویزا، برای بیشتر کشورها نیاز به اخذ ویزا خواهد بود. در شرایط خاصی برخی کشورها اجازه اخذ ویزای کشوری را به دلیل مسائل امنیتی و سیاسی را اتباع خود نمی دهند. نمونه این شرایط را می توان ممنوعیت اتباع ایران به اسرائیل را ذکر نمود.

ویزا معمولا به صورت یک مهر داخل پاسپورت زده می شود. در مواردی هم به صورت یک برگه ضمیمه می شود.

با توضیحاتی که در مورد ویزا دادیم شما تا حدی با ویزا و تعریف کلی آن آشنا شدید. در ادامه مبحث تعریف ویزا قصد داریم یکی از ویزاهای معروف را به نام ویزای شنگن شرح دهیم.

 ویزای شنگن

ویزای شینگن

ویزای شنگن یک ویزای بسیار کاربردی و محبوب مخصوصا در بین هموطنان ایرانی است. ویزای شنگن یک ویزای مجزا و با شرایط خاص نیست. در واقع شنگن یک پیمان و توافقنامه است که 26 کشور اروپایی عضو این پیمان هستند.

اگر موفق به اخذ ویزای هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن شوید انگار توانسته اید که ویزای 25 کشور دیگر عضو شنگن را بگیرید و می توانید بدون محدودیت در تمام حوزه شنگن سفر کنید. به همین خاطر ویزای این کشورها به ویزای شنگن معروف شده اند.

بر اساس پیمان شنگن که در سال 1985 ابتدا بین 5 کشور آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ امضاء شد تمام اتباع کشورهای مذکور می توانند بدون نیاز به روادید یا ویزا به کشورهای عضو پیمان سفر کنند. از آن زمان تا کنون تعداد اعضایی که به این پیمان پیوسته اند به 26 کشور رسیده است. نام پیمان شنگن هم از روی منطقه ای که توافق در آنجا صورت پذیرفته گرفته شده است.

حال به توضیح ویزای کاری کشورهایی که بیشترین متقاضی را در بین هموطنان عزیز دارند شرح می دهیم.

 

مهاجرت کاری به آلمان

ویزای کاری آلمان

ویزای کار آلمان یکی از محبوبترین ویزاهای کار به حساب می آید. محبوبیت ویزای کار آلمان را می توان در قدرت اقتصادی بالا و بازار کار خوب در این کشور دانست. قانون کار کشور آلمان تفاوت چندانی با قوانین کار سایر کشورهای اروپایی ندارد و در بسیاری از موارد قوانین یکسانی دارند.

 

نحوه پیدا کردن کار در آلمان

برای اخذ ویزای کاری آلمان باید یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرما یا شرکت آلمانی داشته باشید. برای پیدا کردن کار در آلمان راه های گوناگونی وجود دارد. اولین و ناکارآمدترین روش برای پیدا کردن کار در آلمان این است که کارفرمای آلمانی آگهی استخدامی شغل مورد نظر را در آلمان منتشر کند و در صورتی که کسی برای شغل مورد نظر پیدا نشود می تواند در اتحادیه اروپا آگهی منتشر کند. باز هم اگر در اتحادیه اروپا کسی پیدا نشد آنگاه می تواند به خارج از اتحادیه اروپا مراجعه کند.

این موضوع که کسی برای کار در اتحادیه پیدا نشود تقریبا امری غیر ممکن است پس بهتر است قید این روش را بزنید.
یک راه دیگر برای پیدا کردن کار در آلمان وجود دارد که از طریق تحصیل در این کشور حاصل می شود. در این روش شخص با اخذ ویزای تحصیلی آلمان و به پایان رساندن تحصیلات در کشور آلمان یک مهلت شش ماه تا یک ساله پیدا می کند که کاری را متناسب با تحصیلات خود پیدا کند. بعد از پیدا کردن کار می تواند درخواست دهد و ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کند. البته این روش در اینجا مورد بحث نیست و فقط جهت آگاهی شما عزیزان بیان شد.

راه سوم اخذ ویزای کاری آلمان پیدا کردن کار از طریق ویزای جست و جوی کار در آلمان است. در این نوع ویزا به شخص یک اجازه شش ماهه داده می شود که در آلمان به جست و جوی کار پرداخته و یک شغل متناسب با تخصص و تحصیلات خود بیابد. در این نوع ویزا در صورتی که موفق به پیدا کردن کار شوید ویزای شما شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و در نهایت می توانید برای اخذ بلوکارت آلمان اقدام کنید.

 

بلو کارت آلمان (کارت آبی آلمان = Blue card )

بلوکارت آلمان

در صورت اخذ کارت آبی آلمان یا همان بلو کارت می توانید همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشید. حداکثر مدتی که بلوکارت یا کارت آبی آلمان برای آن صادر می شود 4 سال است. در صورتی که پیشنهاد کاری و کارت آبی شما برای چهار سال باشد در انتهای این چهار سال می توانید اقامت دائم آلمان را گرفته و بعد از گذشت سه سال از اقامت دائم شما، برای اخذ پاسپورت آلمان اقدام کنید.

برای کسب اطلاع بیشتر از کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان به مقالات این سایت در قسمت مربوط به کشور آلمان مراجعه کنید.

 

مهاجرت کاری به کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا هم یکی از ویزای های کاری است که متقاضیان زیادی دارد. اخذ ویزای کاری کانادا هم شرایط و ویژگی های مختلفی دارد.  برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه های کاری گوناگونی وجود دارد. یکی از برنامه های گفته شده برنامه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه جذب نیروی متخصص ( skilled worker ) است.

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا محسوب می شود که از مدت های قبل وجود داشته است. اما به تازگی یک برنامه جذب نیروی متخصص به نام سیستم مهاجر پذیری اکسپرس اینتری ( Express Entry ) اجرا شده است که برای کسانی است که قصد دارند در زمان کوتاه تری وارد کشور کانادا شوند.

این دو برنامه مهاجرت کاری دارای تفاوت ها و شباهت هایی هستند. شباهت در برنامه اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری این است که هر دو سیستم بر اساس امتیاز دهی هستند اما تفاوت این دو در میزان امتیاز لازم است که در اکسپرس اینتری باید امتیاز بالاتری کسب کنید.

در این قسمت بخاطر جلوگیری از اطاله کلام به توضیح مختصری در مورد ویزای کاری کانادا بسنده کرده و شما را به مطالعه مقاله کاری کانادا در قسمت ویزاهای کاری مراجعه کنید و توضیحات کامل تری را دریافت کنید.

 

مهاجرت کاری به استرالیا

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا و کار در استرالیا هم یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع ویزای کار در بین اکثر مردم جهان و به ویژه مردم ایران می باشد. دریافت ویزای کاری استرالیا یکی از مواردی است که پیچیدگی های خاص خود را دارد. ویزای کار استرالیا لزوما نیازی به داشتن کارفرما ندارد. در ادامه توضیح مختصری را از شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا خواهیم داد.

استرالیا کشوری در حال رشد و شکوفایی صنعتی است و روز بروز به افراد متخصص و نیروی کار بیشتر نیاز پیدا می کند. با اینکه استرالیا در حال رشد است اما سطح زندگی و رفاه در سطح بالایی قرار دارد و همچنین دستمزدها در این کشور به نسبت برخی کشورهای همتراز بالاتر است.

کشور استرالیا برای مشاغل مورد نیاز خود هر ساله لیستی را منتشر می کند که شامل مشاغل مورد نیاز این کشور است. این لیست بر اساس نیازها و کمبودهای نیروی کاری و متخصص در کشور مذکور به منظور ایجاد تعادل در زمینه رشد اقتصادی این کشور منتشر می شود.

در ادامه منتشر کردن لیست مشاغل استرالیا، یک جدول امتیاز بندی برای تعیین سطح افراد و مطابقت با نیازهای این کشور ارائه می شود. در این لیست شرایطی برای اخذ ویزای کاری استرالیا نوشته شده که هر کدام دارای امتیاز خاصی هستند. افراد با مراجعه به این لیست و پیدا کردن شغل مناسب به خود و همچنین بررسی لیست امتیاز بندی، جهت اخذ ویزای کاری استرالیا اقدام می کنند.

ویزای کاری استرالیا چند نوع است که در پایین در مورد آنها توضیحاتی را ارائه می دهیم:

 

ویزای 189

ویزای 189 اقامت دائم استرالیا محسوب شده و برای محل زندگی محدودیتی ندارد. امتیازی که برای ویزای 189 لازم است تا بتوان به استرالیا مهاجرت کرد 60 می باشد. برای اینکه امتیاز خود را محاسبه کنید به لیست sol مراجعه کرده و امتیاز خود را حصاب کنید تا در صورت رسیدن امتیازتان به حد لازم اقدام به اخذ ویزا کنید.

 

ویزای 190

ویزای 190 اقامت دائم استرالیا محسوب می شود با این تفاوت که به مدت دو سال باید در یک شهر معین شده زندگی کنید. برای اخذ این نوع ویزا هم به 60 امتیاز احتیاج است اما ایالت تعیین شده برای زندگی 5 امتیاز به عنوان کمک به شما می دهد. پس به 55 امتیاز احتیاج دارید. برای جست و جوی شغل خود به لیست sol و stsol مراجعه فرمایید.

 

ویزای 489

ویزای 489 ویزای دائم نبوده و اقامت 4 ساله استرالیا می باشد. در این ویزا دو سال از چهار سال را باید در یک ایالت تعیین شده زندگی کرده و یک سال از دو سال را مشغول به کار بوده باشید. در طول یک سالی که ملزم به کار هستید اگر در تخصص و تحصیل خود کار نکنید مشکلی وجود نخواهد داشت.

در پایان ویزای کاری استرالیا ذکر مواردی لازم است. مورد اول اینکه ویزای 189 و 190 مناسب اشخاصی است که می خواهند از طریق نیروی کار و تخصص اقامت دائم استرالیا را بدست آورند. در صورت اخذ این دو نوع ویزا خانواده و فرزندان هم می توانند اقامت دائم گرفته و حتی به تحصیل بپردازند. یکی دیگر از مزایای این دو نوع ویزا این است که افراد تحت پوشش طرح درمان ملی قرار می گیرند. در ادامه هم در صورت وجود شرایط امکان اخذ تابعیت استرالیا وجود دارد.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با فعالیت در زمینه امور مهاجرتی و بین المللی و با بکار گیری افراد متخصص در زمینه ویزای کاری، تمام توان خود را برای فراهم نمودن هر چه بهتر شرایط برای متقاضیان عزیز بکار بسته است. امیدواریم توانسته باشیم رضایت شما عزیزان را جلب کرده باشیم.

مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری
Rate this post