مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی

اخذ ویزای توریستی

اخذ ویزای توریستی تنها راه مسافرت گردشگری به کشورهای مختلف است. ویزای توریستی هم یک نوع ویزا در کنار ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … است. اخذ ویزای توریستی از خدماتی است که موسسه حقوقی مهاجرتی آوات به هموطنان متقاضی این نوع ویزا ارائه می دهد.

برای اخذ ویزای توریستی شما باید حتما به این نکته توجه کنید که برای ورود به کشور مورد نظر چه هدفی را دنبال می کنید. اگر قصد تجارت یا کار دیگری را دارید به هیچ وجه اقدام به اخذ ویزای توریستی نکنید. در صورتی که هدف شما از اخذ ویزای توریستی کشور مقصد محرز شود مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد. پیشنهاد ما به عنوان موسسه حقوقی معتبر در زمینه اخذ ویزا این است که راه درست را در پیش گرفته و با افراد کاردان مشورت کنید.

ویزای توریستی را می توان یک نوع اجازه برای ورود اشخاص به کشورهای مختلف دانست. گاهی این اجازه به صورت یک برچسب داخل پاسپورت الصاق می شود گاهی هم به صورت یک مهر داخل صفحات پاسپورت زده می شود.

در بین بسیاری از کشورهای جهان بر اساس پیمان های مختلفی که بین دولت هایشان بسته شده نیازی به اخذ ویزا برای رفت و آمد افراد وجود ندارد. به عنوان مثال کشور آلمان معتبرترین پاسپورت جهان را داراست و به دنبال آن شهروندان آلمانی برای ورود به بیش از 170 کشور جهان نیازی با اخذ ویزا ندارند. هر چه تعداد کشورهایی که پاسپورت یک کشور را بدون ویزا قبول می کنند بیشتر باشد ارزش پاسپورت آن کشور بیشتر می شود. زیرا با داشتن پاسپورت کشور مذکور به راحتی می توان به سایر کشورهای جهان سفر کرد.

 

نحوه دریافت ویزا

برای دریافت ویزای توریستی نیاز به فراهم کردن مقدماتی هستید. مرجع صدور ویزای توریستی با سایر انواع ویزا تفاوتی نمی کند و برای دریافت هر نوع ویزایی باید به کنسولگری یا سفارتخانه کشور مورد نظر مراجعه کنید. قبل از مراجعه برای درخواست ویزا حتما باید پاسپورت داشته باشید و از اعتبار آن حداقل شش ماه باقی مانده باشد. بنابراین با شناسنامه یا هر برگه هویتی دیگری که در کشور ما اعتبار دارد نمی توان برای اخذ هر نوع ویزایی اقدام کرد.

ویزا از نظر تعداد ورود و خروج مجاز به کشور مورد نظر به دو نوع ویزای تکی ( single ) و ویزای چندگانه ( multiple ) تقسیم می شود. ویزای تکی برای یک بار ورود و خروج به کشور مبدا صادر می شود و در صورت خروج از کشور مبدا ویزا باطل شده و امکان بازگشت با آن ویزا وجود ندارد. در مقابل ویزای تکی، ویزای چندگانه قرار دارد که امکان هر تعداد ورود و خروج به کشور مبدا، به مدت اعتبار ویزا وجود دارد.

در هر صورت برای درخواست ویزا قبل از هر چیزی باید برنامه ریزی کرده و ویزای متناسب با خود را درخواست دهید. برای مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی اروپا

برای سفر به اروپا باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کرد. ویزای توریستی اروپا که بیشتر به ویزای شنگن معروف است نوع خاصی از ویزا نیست. به عبارت دیگر برای سفر به اروپا باید موفق به اخذ ویزای توریستی یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن شوید. در صورتی که ویزای توریستی یک کشور اروپایی را که عضو پیمان شنگن است بگیرید انگار ویزای توریستی اروپا را گرفته اید و می توانید با آن به تمام کشورهای عضو شنگن بدون محدودیت سفر کنید.

در ادامه مطلب فوق بهتر است در مورد پیمان شنگن، کشورهای عضو شنگن و مزایای آن توضیحاتی بدهیم که دید جامع تری پیدا کنید.

پیمان شنگن

در تاریخ 14 ژوئن 1985 میلادی پنج کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ که همگی جزء اتحادیه اروپا بودند تصمیم گرفتند یک پیمان بین خودشان امضاء کنند که بر اساس آن اتباع این پنج کشور بدون نیاز به ویزا و هیچگونه محدودیتی به کشورهای عضو پیمان سفر کنند و حتی معاملات تجاری و حمل و نقل کالا داشته باشند.

نام این پیمان از روی منطقه ای که در آنجا مورد توافق و امضای طرفین رسیده گرفته شده است. شنگن نام منطقه ای در لوکزامبورگ است که پیمان مذکور در آنجا منعقد شد. پیمان امضاء شده از آن پس به پیمان شنگن معروف شده است. از زمان امضای پیمان شنگن تا بحال بیشتر کشورهای اروپایی به این پیمان پیوسته اند. در حال حاضر 26 کشور اروپایی به عضویت پیمان شنگن در آمده اند. تعداد انگشت شماری از کشورهای اروپایی که مربوط به اروپای شرقی هستند به عضویت پیمان در نیامده اند.

برای کسب اطلاع از کشورهای عضو شنگن با یک جست و جوی ساده می توانید لیست آنها را مشاهده کرده و مطمئن شوید کشور مورد نظر شما عضو شنگن هست یا نه.

 

جهت دریافت ویزای شنگن بهتر است از طریق دریافت ویزای کشوری که مقصد اصلی شما بوده یا اینکه قصد دارید زمان بیشتری را در آنجا سپری کنید اقدام کنید. با دریافت ویزای یکی از کشورهای عضو شنگن به راحتی می توانید در سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.

البته یک نکته دیگر اینکه برخی از کشورهای جهان مانند آمریکا، ژاپن و … برای ورود به شنگن نیازی به اخذ ویزا ندارند. در هر صورت این مزیت شامل ایرانیان نمی شود و هموطنان باید اقدام به اخذ ویزا کنند.

 

انواع ویزای شنگن

ویزای شینگن چهار نوع مختلف A ، B ، C و D می باشد. هر یک از انواع ویزا برای شرایط خاصی صادر می شوند که به ترتیب در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

ویزای نوع A : این نوع ویزا مخصوص ترانزیت است. دارنده این نوع ویزا فقط می تواند در یکی از فرودگاه های کشور مربوط توقف کرده و فقط پرواز خود را به مقصد کشوری خارج از حوزه شنگن عوض کند. در ویزای نوع A شخص حق خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای نوع B : نوع دوم ویزای شنگن یک اجازه عبور از کشور عضو شنگن است. در ویزای نوع B شخص می تواند با هواپیما وارد کشور عضو شنگن شده و بعد از آن از طریق زمینی به کشور مقصد که عضو شنگن نیست استفاده کند.

ویزای نوع C : این نوع ویزا به ویزای توریستی معروف است و موضوع مقاله ما هم در مورد آن است. برای سفر گردشگری به حوزه شنگن باید برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید.

ویزای نوع D : این نوع ویزا بلند مدت است و بیشتر برای تجار یا کسانی است که قصد گذراندن تحصیل و اقامت طولانی دارند. مدت اعتبار این نوع ویزا یک ساله و قابل تمدید است.

تقسیم بندی انواع ویزا که در بالا گفته شد از لحاظ مدت زمان اعتبار است که ویزای توریسی جزء دسته سوم قرار گرفت. نکته ای که در مورد ویزای توریستی وجود دارد این است که نام ویزای توریستی از هر کشوری به کشور دیگر متفاوت است و به نام های مختلفی صادر می شوند. برای شناخت خوب از ویزای توریستی بهتر است در مورد ویزای توریستی چند کشور که پرطرفدارترین ها هستند مطالبی را ارائه دهیم.

 

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید باید قبل از هر کاری اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا کنید. برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا به دلیل داشتن متقاضی بالا بهتر است یک ماه قبل از سفر اقدام کنید چون ممکن است در فصل های خاص با تاخیر مواجه شوید و نتوانید بر اساس برنامه تان به مسافرت بروید. با اخذ ویزای توریستی اسپانیا فقط برای مدت محدودی می توانید در این کشور زیبا اقامت داشته باشید. اگر بخواهید بیشتر بمانید باید از طریق انواع ویزای دیگر نظیر ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا و … اقدام کنید.

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبری قرار دارد. این کشور دارای جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری است. هر ساله مسافران زیادی برای تفریح و گردش به اسپانیا سفر می کنند. کشور اسپانیا علاوه بر اینکه کشوری مدرن است دارای آثار تاریخی زیاد و با ارزشی می باشد.

کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن است. با اخذ ویزای توریستی اسپانیا به راحتی می توانید در سرتاسر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنید. در پایین مراحلی که برای اخذ ویزای اسپانیا لازم است را شرح می دهیم.

 

مصاحبه سفارت اسپانیا

برای دریافت ویزا باید در مصاحبه سفارت اسپانیا حضور داشته باشید. برای حضور در مصاحبه باید اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید.بعد از دریافت وقت باید فرم درخواست ویزای اسپانیا را پر کنید. برای دریافت وقت سفارت هم می توانید خودتان شخصا وقت بگیرید و هم اینکه از طرف موسسات دارای مجوز ( مانند موسسه حقوقی مهاجرتی آوات ) اقدام کنید.

در زمان مصاحبه شما باید مدارک خود را تکمیل کرده و تحویل دهید. همچنین در این مصاحبه از علل و انگیزه شما برای سفر به کشور مورد نظرتان سوال می شود. مصاحبه حضوری در سفارت نقش مهمی در قبولی ویزای شما خواهد داشت. پس دقت کنید مدارک شما کامل بوده و اگر برای بار اول به سفر خارجی می روید بهتر است برای مصاحبه از تجربیات افراد خبره کمک بگیرید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت اعتبار ویزای درخواستی
 3. فرم درخواست ویزا
 4. عکس رنگی دو قطعه شش در چهار بدون روتوش با زمینه سفید
 5. کپی از ویزا و مهرهای ورود و خروج کشورهای معتبر دیگر یا عضو شنگن در صورت وجود
 6. گواهی اشتغال به کار و مشخصات شغلی
 7. پروانه کسب یا کارت بازرگانی یا ثبت شرکت ( برای کارفرمایان )
 8. نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر حساب بانکی
 9. گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان )
 10. گواهی بازنشستگی ( برای بازنشستگان )
 11. سند مالکیت ( در صورت وجود )
 12. بیمه مسافرتی
 13. رزرو هتل و بلیط هواپیما

آدرس سفارت اسپانیا

برای انجام مصاحبه به حضور شما در سفارت اسپانیا نیاز است. برای اینکه هموطنان عزیز برای پیدا کردن آدرس سفارتخانه اسپانیا دچار مشکل نشوند ما در اینجا آدرس را قرار داده ایم:

تهران، دروس – بلوار شهرزاد – خیابان کماسایی – کوچه اول شرقی – پلاک 10

 

در ادامه توضیحات در مورد سفارت اسپانیا و نحوه اخذ ویزای توریستی اسپانیا خدمت عزیزان عرض کنیم که با توجه به اینکه اسپانیا از کشورهای عضو پیمان شنگن است و اعضای این اتحادیه تقریبا دارای قوانین مهاجرتی یکسانی هستند پس می توان گفت که شرایط بالا در مورد سایر کشورهای عضو شنگن هم صدق می کند.

 

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا همانگونه که از نام آن مشخص است برای زمانی صادر می شود که فردی قصد سفر برای مدت محدودی به کانادا را دارد. اخذ ویزای توریستی کانادا یکی از اقداماتی است که موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در حوزه فعالیت های خود انجام می دهد. طبق تعریفی که در اداره مهاجرت کانادا برای تعریف توریست آمده است توریست به کسی گفته می شود که تابعیت یک کشور دیگر را داشته و برای بازدید از کانادا قصد ورود به این کشور را دارد.

برای ورود به کشور کانادا برخی کشورها دارای معافیت های مربوط به اخذ ویزا هستند و می توانند بدون اخذ ویزا به کشور مذکور سفر کنند.در مقابل بسیاری از کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزای کانادا برای ورود به این کشور دارند. کشور ما هم از آن دسته کشورهایی است که برای ورود به کانادا به ویزا نیاز داریم. برای اخذ ویزای کانادا و ورود به این کشور سخت گیری هایی برای برخی کشورها از جمله کشور ما وجود دارد. از جمله این سخت گیری ها انگشت نگاری و یا همان بیومتریک است.

 

تبدیل ویزای کانادا

در بسیاری از موارد دیده شده که اشخاص از طریق ویزای توریستی می خواهند وارد کانادا شده و ویزای خود را تغییر داده و مقیم آنجا شوند. بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا امکانی برای تبدیل ویزا وجود ندارد و ویزای توریستی کانادا فقط برای یک اقامت موقت در کانادا صادر می شود. در صورتی که افسر مهاجرت متوجه شود شما با ویزای توریستی قصد ماندن دارید مطمئن باشید باعث اخراج خود می شوید.

با دریافت ویزای توریستی کانادا فقط می توانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت که از تاریخ اعتبار ویزای شما کمتر باشد شرکت کنید. البته ذکر این نکته در اینجا خالی از لطف نیست اینکه با ورود به کانادا و آشنایی با این کشور بزرگ می توانید با کارفرمایان یا کالج هایی آشنا شده و نظر آنها را به خود جلب کنید. در صورت به وجود آمدن چنین شرایطی می توانید از راه قانونی خود اقدام کرده و به هدفتان برسید. در مجموع بخاطر بسپارید چیزی به نام تبدیل ویزا وجود ندارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

برای راحتی شما در پایین مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا را آورده ایم:

 1. شناسنامه ترجمه شده هر یک از متقاضیان
 2. تکمیل فرم درخواست ویزا
 3. اصل پاسپورت های جدید و قدیمی و اسکن صفحه اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند
 4. دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید
 5. تکمیل اطلاعات خانوادگی
 6. ترجمه سند ازدواج در صورت اقدام زن و شوهر با هم
 7. گردش حساب سه ماهه یا شش ماهه اخیر بعلاوه نامه تمکن مالی
 8. ترجمه مدارک شغلی
 9. سند ملکی ترجمه شده در صورت وجود
 10. دعوتنامه در صورت وجود و در صورت نداشتن دعوت نامه ارائه رزرواسیون هتل
 11. رزرو بلیط رفت و برگشت

 

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات امیدوار است که این مقاله توانسته باشد اندکی بر دانش شما در زمینه ویزای توریستی افزوده باشد. با ارائه خدمات متنوع در زمینه مهاجرت و تعهد کاری بالا مفتخریم که هموطنان عزیز همیشه ما را امین خود می دانند.

ویزای توریستی
Rate this post