مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و همچنین کشور کانادا جزء آن دسته از کشورهایی میباشد که در بین کشورهای جهان سوم دارای محبوبیت فراوان است. همه ساله افراد بسیار درصدد اخذ اقامت این کشور از طرق مختلف میباشند، راه های ورود به کانادا متعدد میباشد مانند ویزای کاری کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا و ویزای تحصیلی کانادا که جزء محبوب ترین روش های اخذ اقامت این کشور میباشند. تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی یک گام بلند در رسیدن به اهدافشان میباشد به همین خاطر ما در این مقاله به راه های تحصیل در کانادا، شرایط لازم جهت تحصیل در کانادا و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اشاره ای مختصر کرده ایم تا دوستداران تحصیل در کانادا و شرایط کلی آن آشنا شوند.

عزیزانی که علاقمند به کسب اطلاعات جزئی و کامل تر در خصوص تحصیل در کانادا میباشند میتوانند با تماس با موسسه با کارشناسان تحصیل در کانادا مشاوره شده، یا به صورت حضوری با کارشناسان و وکلای ما ملاقات حضوری تنظیم نمایید.

کشور کانادا دارای موسسات و دانشگاه های بسیار مدرن و پیشرفته ای میباشد و امکانات ویژه ای برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی جهت تحصیل در کانادا فراهم نموده است. یکی از خصوصیاتی که تحصیل در کانادا را جزء یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت قرار داده است وجود برترین دانشگاه ها در سطح دنیا، در کانادا میباشد.

علاوه بر دانشگاه های برتری که در کانادا موجود میباشد، امنیت و کم بودن جرم و جنایت در این کشور سبب شده است تا خانواده ها، فرزندان دلبندشان را با خیال آسوده برای ادامه تحصیل در کانادا بفرستند، البته این نکته هم نیز دارای اهمیت میباشد که کشور کانادا ایرانیان بسیاری را در خود جای داده است و افرادی که کشور کاناد ا را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند میدانند که در این کشور غریب نخواهند ماند.

تحصیل در کانادا در مدارس خصوصی

تحصیل در کانادا در مدارس خصوصی

در کانادا مدارس خصوصی متعدد می باشد و در تمام استان های این کشور مدارس خصوصی با شرایط متفاوت یافت می شود، خاواده هایی که می خواهند فرزندانشان تحصیل در کانادا را تجربه نمایند این مدارس خصوصی را بیشتر مد نظر قرار می دهند زیرا این مدارس با توحه به انتخاب های شما متغیر میباشد به طور مثال شما می توانید فرزندتان برای تحصیل در کانادا در مدارسی تحصیل نماید که دخترانه باشد و یا تنها پسرانه باشد و یا حتی مختلط باشد. شما می توانید مدارس خصوصی را برای تحصیل در کانادا انتخاب نمایید که شبانه روزی یا فقط روزانه و یا هر دو شرایط را داشته باشد به همین خاطر شرایط انتخاب برایتان مهیا میشود و می توانید با توجه به خواسته های خود و فرزنداتان مدرسه خصوصی مناسب را انتخاب نمایید.

تحصیل در کانادا در مدارس دولتی

مدارس دولتی در کانادا شرایط تقریبا یکسانی دارد اما کمی تفاوت بین آنها در استان های این کشور در مدارس دولتی دیده می شود. به طور مثال نرخ شهریه ها در مدارس از استانی به اسان دیگر متفاوت می باشد اما اکثر مدارس دولتی برای دانش آموزان خارجی  که می خواهند تحصیل را در این مدارس بگذرانند آزاد می باشد اما مانند مدارس خصوصی شما حق انتخاب گسترده ای نخواهید داشت چرا که تمامی مدارس دولتی به صورت مختلط می باشند و به صورت روزانه ارائه می گردد .

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان بسیار حائز اهمیت می باشد. دانش آموز می تواند بعد از اتمام این دوره برای کار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و دانشگاه اقدام نماید. در دبرستان های کانادا امکانات آموزشی بسیار مدرن بوده است و دانش آموزان باید دروسی را به عنوان دروس اجباری و برخی از دروس را هم به صورت اختیاری پاس نمایند.

در پایان دوره دبیرستان دانش آموزان باید هشتاد واحد را گذرانده باشند تا فارغ التحصیل محسوب گردند. این هشتاد واحد را باید در طی سه سال دبیرستان بگذرانند و این مزایا شامل حالشان خواهد شد که با توجه به علایق و اهدافی که در آینده دارند می توانند دروس مد نظر خود  را انتخاب نمایند.

والدینی که می خواهند فرزندانشان تحصیل در کانادا را در مقطع دبیرستان انتخاب نمایند باید بدانند که این هدف برای فرزندانشان بسیار بزرگ خواهد بود. چرا که تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان این امکان را برای فرزندانشان فراهم خواهد کرد که چند بعدی شوند و مهارتهایی مانند موسیقی، ارتباطات، ورزش و … را آموزش ببینند که برای آینده شغلی آنها بسیار مناسب می باشد.

دبیرستان ها کانادا جزء برترین مدارس در دنیا محسوب می شوند. هر ساله دانش آموزان بسیاری برای ادامه تحصیل راهی کانادا می شوند، والدین عزیزی که علاقمند به تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان برای فرزندان خود می باشند می توانند با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایند و با کارشناسان تحصیل در کانادا مشاوره شوند.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

متقاضیان تحصیل در کانادا با اخذ مدرک دیپلم خود می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا اقدام نمایند، این عزیزان می توانند با ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم جهت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

شایان ذکر می باشد دوستداران تحصیل در کانادا اگر مدرک پیش دانشگاهی خود را در ایران اخذ نکرده اید می توانید با اخذ این مدرک تحصیلی در کشور کانادا اقدام به ورود به دانشگاه های این کشور نمایید.

یک نکته ای که در خصوص پذیرش در دانشگاه های کانادا الزامی می باشد داشتن مدرک زبان ( آیلتس و یا تافل ) می باشد که افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی دارند باید حداقل نمره 6آیلتس را اخذ نموده باشند. البته می توانند مدرک زبان انگلیسی را در کشور کانادا هم اخذ نمایند و بعد از آن به دانشگاه های این کشور راه یابند که کارشناسان ما به شما عزیزانی که علاقمند به تحصیل در کانادا می باشید توصیه می کنند که مدرک زبان را قبل از هر اقدامی در کشور عزیزمان ایران اخذ نمایید تا در کشور کانادا زمان برای ورود به دانشگاه مورد نظرتان کاهش یابد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا می باشند باید شرایط خاصی را داشته باشند یکی از این شرایط این می باشد که باید حتما مدرک کارشناسی را اخذ نموده باشید و معدل کارشناسی شما باید حداقل 14باشد تا بتوانید پذیرش را از دانشگاه های کانادا دریافت نمایید. باید توجه داشته باشید که یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان می باشد که در این مقطع شما باید حداقل نمره 6.5 آیلتس را اخذ کرده باشید. افرادی که مدرک زبان ندارند متاسفانه از شانس پایینی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و موسسات آموزش عالی کانادا خواهند داشت.

در خصوص کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی باید عرض نماییم که با توجه به شرایط دانشگاه ها در هر استان امکان گرفتن کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد اما اکثر دانشگاه ها در این کشور کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر نگرفته اند.

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

برای ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا، متقاضیان عزیز باید حتما مدرک زبان را داشته باشند و نمره آیلتس آنها باید حداقل 7بوده باشد. نکته ای که  در این خصوص می توان به آن اشاره کرد اخذ اقامت دائم کانادا در این مقطع می باشد که سالانه هزاران نفر از دانشجویان خارجی در مقطع دکترا توانسته اند با پایان تحصیلات در این مقطع به راحتی برای اقامت دائم خود اقدام نمایند.

دانشجویان عزیز در مقطع دکترا بعد از پایان تحصیلات خود می توانند در ارگان های دولتی کشور کانادا مشغول به کار شوند. همچنین می توانند در حین تحصیل از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند , امکان بورسیه شدن در این مقطع به نسبت دیگر مقاطع تحصیلی در کانادا بیشتر می باشد , به همین خاطر میباشد که سلانه افراد بسیاری متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع دکترا میباشند .

در خصوص هزینه های تحصیل در کانادا باید خدمت شما عزیزان متقاضی تحصیل در کانادا عرض نماییم که با توجه به آنکه در این کشور اکثر دانشگا هها خصوصی می باشند مبلغ شهریه کمی زیاد می باشد اما این مبالغ یکسان نمی باشد و در هر استان و با توجه به شرایط دانشگاه، متغیر می باشد، اما به طور میانگین هزینه تحصیل در کانادا به صورت سالانه مبلغی بین 14000دلار تا 22000دلار می باشد . کمترین هزینه تحصیل در کانادا متعلق به استان کبک می باشد و بیشترین هزینه تحصیل در کانادا مربوط به استان اونتاریو است .

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

همانطور که قبل تر خدمتتان عرض کردیم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقاطع مختلف باید مدرک زبان را از موسسات معتبر دریافت کرده باشید. اگر شما مدرک زبان ندارید می توانید در دوره های زبان در کالج های این کشور مدرک زبان خود را دریافت نمایید که کمی این موضوع پروسه شما را طولانی تر خواهد کرد. البته شایان ذکر می باشد که در برخی از استان های این کشور امکان پذیرش بدون مدرک زبان راحتتر می باشد مانند استان کبک، که شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر با موسسه تماس حاصل فرمایید و کارشناسان تحصیل در کانادا مشاوره شوید .

اخذ ویزای تحصیل در کانادا

اخذ ویزای تحصیل در کانادا

شما بعد از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر در کانادا باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید. اخذ ویزا منوط به نامه تاییدیه دانشگاه کانادا میباشد که باید بعد از دریافت آن برای اخذ ویزا درخواست دهید.

موسسه ما می تواند از گام اول شما را در این امر یاری نماید و بعد از توضیحات کامل و جامع در خصوص تحصیل در کانادا و شرایط زندگی در آن کشور استارت کار را با توجه به تکمیل بودن مدارک شما انجام دهند.

زمانی که کلیه مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیل در کانادا کامل شد، از طرف موسسه برای شما وقت سفارت تنظیم خواهد شد و شما در تاریخ و زمان مشخص شده توسط سفارت کانادا باید برای مصاحبه به صورت حضوری در سفارت حاضر شوید.

افسر ویزا با بررسی مدارک شما که اصلی ترین آن تاییدیه دانشگاه می باشد، مجوزهای لازم جهت صدور ویزای تحصیل در کانادا را برای شما صادر می کند. مدت زمان ویزای صادر شده برای متقاضی بستگی به رشته و مقطع تحصیلی دانشجو خواهد داشت و دانشجو باید تضمین نماید که بعد از اتمام تحصیل به کشور خود برخواهد گشت.

 

رد شدن درخواست ویزا

حال اگر درخواست ویزای تحصیل شما رد شود چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ در جواب باید بدانید که با خونسردی و بدون استرس نامه سفارت را مطالعه نمایید و علت رد شدن درخواست را متوجه شوید. اگر دلیل ارائه شده از سمت سفارت معقول بود می توانید مجدد بعد از رفع نقص در پرونده خود اقدام به درخواست ویزای تحصیل در کانادا را بدهید اما اگر دلیلی که ارائه داده است معقول نبود بهتر است از طریق وکیل مهاجرتی برای بررسی مشکل اقدام نمایید.

حال عزیزانی که ویزای تحصیل در کانادا را دریافت می کنند می توانند در حین تحصیل با اجازه دولت و وزارت کار دولت کانادا به کار نیمه وقت مشغول شوند. همچنین اگر تمایل به حضور مستمر در کانادا بعد از اتمام تحصیل را دارند می توانند بعد از اتمام تحصیل در مقطع مشخص شده درخواست ویزای کار دهند و هر سال مدت ویزای کار خود را تمدید نمایند تا بتوانند بعد از چند سال برای دریافت اقامت اقدام نمایند.

توصیه کارشناسان ما برای متقاضیان تحصیل در کانادا این می باشد که اگر می خواهید تحصیل در کانادا را با موفقیت تجربه نمایید می توانید در مقطع دکترا برای پذیرش از دانشگاه ها اقدام نمایید زیرا از شانس بیشتری برخوردار خواهید بود و در مقاطع پایین تر امکان ناموفق بودن در این امر بیشتر می باشد.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیل در کانادا

مدارک لازم جهت ویزای تحصیل در کانادا

  • گذرنامه معتبر متقاضی که حداقل دو صفحه خالی در آن وجود داشته باشد .
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها
  • مدرک زبان
  • برنامه تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی
  • چند قطعه عکس رنگی متقاضی
  • اسکن از تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه
  • عدم سوء پیشینه و گواهی سلمت پزشکی
  • تمکن مالی
  • سابقه کاری (در صورت داشتن)
  • نامه پذیرش دانشگاه

والدین گرامی و متقاضیان تحصیل در کانادا می توانید با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان امور بین الملل ما در خصوص تحصیل در کانادا و شرایط آن به صورت کامل اطلاعات کسب نمایید .

تحصیل در کانادا
5 (100%) 1 vote