مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا متنوع می باشد. در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت به کانادا را تا جایی که امکان دارد برای شما کامل شرح دهیم. کشور کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان محسوب می شود. مهاجرت به کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است. برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا باید از هر کدام این راه ها اطلاعات لازم را کسب کنید. در این مقاله راه های مهاجرت به کانادا را برای شما شرح خواهیم داد. از جمله راه های مهاجرت به کشور مذکور مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ، مهاجرت به کانادا از طریق کار ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و … از جمله مهم ترین راه های مهاجرت به کشور نام برده می باشند.

کشور کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان به حساب می آید. این کشور از لحاظ اقتصادی یکی از کشورهای قدرتمند و پیشروی جهان محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از افراد به این کشور مهاجرت می کنند. یکی دیگر اگر مزایای کشور کانادا سطح بالای زندگی و رفاه اجتماعی در جهان می باشد. بر اساس آخرین رده بندی های انجام شده توسط سازمان های بین المللی کشور کانادا از لحاظ سطح زندگی دومین کشور دنیا محسوب می شود. کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان از لحاظ مساحت خشکی و آب و چهارمین کشور از لحاظ مساحت خشکی در جهان است.

کشور کانادا از لحاظ جمعیتی تراکم بسیار پایینی دارد. جمعیت این کشور کمی بیش از 35 میلیون نفر است. بیشتر این جمعیت هم در نزدیکی مرز کانادا با آمریکا زندگی می کنند. بیشتر مساحت کانادا بدلیل نزدیکی به قطب شمال خالی از سکنه است. پر جمعیت ترین شهرهای این کشور تورنتو، مونترال و ونکوور می باشند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل – مهاجرت تحصیلی یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور زیبا برای جوانان می باشد. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل شرایطی دارد. اگر شما قصد اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارید حتما باید شرایط آن را دانسته و انجام دهید. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را می توان در غالب مواردی بیان کرد. این موارد را در ادامه آورده ایم.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اولین مورد از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ، داشتن پذیرش یکی از دانشگاه ها یا  کالج های کشور مذکور می باشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا با توجه به نمره تحصیلی و فعالیت های علمی و … شما انجام می پذیرد. بدین ترتیب باید معیار اعطای پذیرش دانشگاه های مختلف را بدانید تا با عدم پذیرش مواجه نشوید. در صورتی که شما نمرات متوسط یا پایینی داشته باشید و به یک دانشگاه سطح بالا در خواست پذیرش دهید به احتمال زیاد با عدم پذیرش مواجه خواهید شد. بهترین راه کمک گرفتن از افراد خبره در این زمینه می باشد تا احتمال پذیرش شما بالا رود.

دومین موردی که جزء شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد داشتن مدرک زبان می باشد. زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا انگلیسی می باشد. در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید باید قبل از شروع به تحصیل در دوره های زبان در کانادا شرکت کنید. به هر حال توصیه ما به شما این است که با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در کانادا دوره زبان را در ایران بگذرانید. البته اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید گذراندن دوره زبان در کانادا بدلیل قرار گرفتن در محیط بهتر است. مطمئنا قرار گرفتن در محیط یادگیری زبان را تسریع خواهد بخشید.

 

سایر شرایط

موردی که جزء شرایط مهاجرت به کانادا ار طریق تحصیل محسوب می شود داشتن تمکن مالی مناسب و اثبات آن است. بر اساس دستور العمل اداره شهروندی کانادا هر کسی قصد تحصیل در این کشور را داشته باشد علاوه بر هزینه های تحصیل، به سالانه 10 هزار دلار نیاز خواهد داشت. این مبلغ شامل هزینه های زندگی در کانادا برای یک نفر می باشد. در صورتی که همراه داشته باشید برای نفر اول به 4 هزار و نفرات بعدی هر کدام 3 هزار دلار نیاز خواهید داشت.

مواردی دیگری هم  جزء شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل محسوب می شوند. نداشتن بیماری خاص و داشتن سلامت کافی یک مورد است. همچنین نداشتن سابقه کیفری و اثبات جرم هم در این موضوع برای اخذ ویزا لازم می باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار هم یکی از دومین مورد از شرایط مهاجرت به کانادا به حساب می آید. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار برنامه های متنوعی وجود دارد. مهم ترین برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کار سیستم اکسپرس اینتری است. یکی دیگر از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق کار استفاده از برنامه های استانی جذب نیرو می باشد. در هر صورت هر یک از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق کار دارای شرایطی هستند که در ادامه توضیحات مختصری را ارائه خواهیم داد.

روش های مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه های استانی دارای شرایط خاص به خود است. برای آگاهی از این قوانین شما باید قوانین مخصوص هر استان را مطالعه کنید. شرح قوانین استانی مهاجرت به کانادا از حوصله این مقاله خارج است. برای کسب آگاهی بیشتر می توانید به مقالات تخصصی در این مورد مراجعه فرمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار به روش اکسپرس اینتری مهم ترین روش مهاجرت کاری به کانادا می باشد. برنامه مهاجرتی مذکور توسط حکومت فدرال اجرا می شود. نحوه انتخاب افراد در اکسپرس اینتری بر اساس سیستم امتیاز دهی می باشد.  در سیستم امتیاز دهی برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری، افراد بر اساس توانایی هایشان انتخاب می شوند. البته شرایط دیگری هم برای انتخاب شدن هم وجود دارد.

نحوه عملکرد سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری بدین صورت است که افراد بعد از ثبت نام در این برنامه مهاجرتی مورد گزینش قرار می گیرند. در این گزینش حداقل امتیازی برای موفقیت افراد در سیستم اکسپرس اینتری توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده است. برای امتیاز دهی موارد زیادی مورد توجه قرار می گیرند که هر کدام امتیاز خاص خود را دارند.

حداقل امتیازی که در سیستم اکسپرس اینتری در نظر گرفته شده است 67 از 100 می باشد. مواردی هم که بر اساس آنها امتیاز دهی می شود بدین صورت است: سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی حداکثر 28 امتیاز، سطح تحصیلات حداکثر 25 امتیاز، تجربه کاری حداکثر 15 امتیاز، سن حداکثر 12 امتیاز،داشتن پیشنهاد کار در کانادا حداکثر 10 امتیاز و فاکتور های انطباق پذیر حداکثر 10 امتیاز.

محاسبه امتیاز بر اساس سیستم ارزیابی جامع

توجه داشته باشید که شما باید در این موارد که گفته شد در مجموع 67 امتیاز کسب کنید. زمانی که مشخص شد امتیاز مربوطه را برای ورود به اکسپرس اینتری دریافت کرده اید نیاز به ارزیابی امتیازها بر اساس سیستم ارزیابی جامع خواهد بود. حداکثر امتیاز در سیستم ارزیابی جامع 1200 می باشد. از 1200 امتیاز در سیستم ارزیابی جامع 600 امتیاز مربوط به پیشنهاد کاری یا دعوتنامه استانی می باشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. به دلیل مسائلی که در مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی وجود دارد ما آن را به شما توصیه نمی کنیم. بهتر است قبل از هر کاری با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت نماید چون ممکن است شما شرایط مهاجرت از راه های عادی مهاجرت به کشور مذکور را داشته باشید. به هر حال در این مقاله توضیحاتی هر چند مختصر را در مورد مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی خواهیم داد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به دو روش صورت می پذیرد. روش اول درخواست پناهندگی کانادا از داخل خاک کشور و روش دوم درخواست پناهندگی از خارج خاک کشور مذکور می باشد. در روش اول که از داخل خاک کانادا می باشد شما به دو صورت می توانید درخواست پناهندگی بدهید.

مورد اول ارائه درخواست پناهندگی در مبادی ورودی و بندر یا فرودگاه می باشد. درخواست های مرز به افسران اداره خدمات مرزی کانادا تسلیم می شود. درخواست پناهندگی توسط افسران مذکور مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورتی که قابلیت ارسال به هیئت رسیدگی به امور مهاجرت و پناهندگی کانادا را نداشته باشد در همان ابتدا رد می شود. مورد دوم که از داخل خاک کانادا امکان پذیر است ارسال درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت و پناهندگی دولت کانادا می باشد. در این مورد هم هیئت رسیدگی به امور مهاجرت و پناهندگی تصمیم گیری خواهد کرد.

در هر صورت برای درخواست پناهندگی کانادا باید توان مالی کافی برای امرار معاش تا یک سال در کانادا را داشته باشید. البته امکان جلب کمک دولت کانادا یا حامی خصوصی هم در کانادا وجود دارد. امیدواریم این مطلب هر چند کوتاه در مورد مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

شرایط درخواست پناهندگی کانادا

شرایط درخواست پناهندگی کانادا برای هر کسی وجود ندارد. شرایط درخواست پناهندگی کانادا متنوع می باشد. برخی شرایط درخواست پناهندگی کانادا شامل مواردی نظیر بروز جنگ در کشور مبدا، تبعیض نژادی و قومی و اعتقادی و بسیاری دیگر از این دست مسائل حقوق بشری را می توان نام برد. بدین ترتیب شما باید از کشوری باشید که دچار جنگ و نا امنی شده یا اینکه ثابت کنید که در کشور شما مسائل حقوق بشری رعایت نمی شود یا اینکه شما به دلایل نژادی و اعتقادی در خطر هستید. بدین ترتیب هر کسی شرایط درخواست پناهندگی کانادا را نخواهد داشت.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی یکی از راه های کمتر شناخته شده مهاجرت به کشور مذکور می باشد. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی مختص افرادی همچون هنرمندان، ورزشکاران و کشاورزان می باشد. یکی از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کوتاه بودن روند مهاجرت به کانادا از این روش است. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. البته اینکه نیاز به مدرک زبان ندارید بدین معنا نیست که برای همیشه به فراگیری زبان احتیاج ندارید بلکه برای ارائه درخواست مهاجرت از این طریق است. مسلما برای زندگی در هر سرزمینی برای راحتی خود و همچنین آسانتر شدن شرایط زندگی به فراگیری زبان نیاز است.

در مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی شما باید بتوانید در کشور مذکور بتوانید برای خود شغل ایجاد کنید. زمانی که شما اقدام به مهاجرت از روش خود اشتغالی می نمایید باید ثابت نمایید که شغل مذکور مخارج زندگی خودتان و خانواده شما را تامین می کند.

مشاغلی را که در بالا گفتیم هر کدام شامل تعدادی زیادی مشاغل به عنوان زیر مجموعه می باشند. در ادامه لیست مشاغل در برنامه خود اشتغالی کانادا را قرار خواهیم داد.

شرایط افراد خود اشتغال از نظر اداره مهاجرت کانادا

از نظر اداره مهاجرت کانادا افرادی هنرمند خود اشتغال محسوب می شوند که در طول پنج سال قبل از امضای فرم های مهاجرتی خود باید یکی از شرایط پایین را داشته باشد:

 1. دو سال تمام فعالیت های فرهنگی – هنری در سطح بین المللی
 2. دو سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری
 3. یک سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری به علاوه یک سال تمام فعالیت های فرهنگی هنری در سطح بین المللی

همچنین فرد متقاضی باید ثابت کند که بعد از ورود به کانادا قصد دارد فعالیت های خود اشتغالانه خود را ادامه دهد.

 

لیست مشاغل مورد نیاز برنامه خود اشتغالی کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز برنامه خود اشتغالی کانادا هم به دو دسته مشاغل حرفه ای و نیمه حرفه ای تقسیم می شوند. در ادامه این مشاغل را نام می بریم:

 

 مشاغل حرفه ای

 • مترجم
 • کتابدار
 • ویرایشگر
 • روزنامه نگار
 • مولف و نویسنده
 • نوازنده و خواننده
 • هنرپیشه و بازیگر
 • نقاش و مجسمه ساز
 • تهیه کننده و کارگردان
 • سرپرست بخش بایگانی
 • آهنگ ساز و تنظیم کننده
 • کارشناس بخش روابط عمومی
 • سرپرست نمایشگاه های هنری، کتابخانه ها و موزه ها

 

 

مشاغل نیمه حرفه ای

 • عکاس
 • فیلم بردار
 • خبرنگار
 • مربیان
 • ورزشکاران
 • کارشناس کتابداری
 • سازنده الگوهای پارچه و چرم
 • داوران ورزشی
 • مربیان باشگاه های تناسب اندام
 • سایر مشاغل هنری
 • متخصصان طراحی گرافیکی
 • طراحی داخلی منازل و دفاتر کار
 • طراح نمایشگاه
 • سازنده صنایع دستی و هنری
 • شغل های مرتبط با انیمیشن
 • طراح صحنه، لباس، نور
 • کارشناس طراحی گرافیکی کامپیوتری
 • کارشناس پخش رادیویی و تلویزیونی
 • کارشناس بخش ضبط صدا وتصویر
 • کارشناس موزه، کتابخانه و نمایشگاه های هنری و …

 

اگر شما هم از کسانی هستید که خواهان مهاجرت به کانادا هستند می توانید برای دریافت آگاهی بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به کانادا با ما تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت به کانادا
Rate this post