مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی که توسط کشورها صادر می شود برای افرادی است که قصد تحصیل در یک کشور بیگانه را دارند. این نوع ویزا هم یکی از انواع ویزا در کنار ویزاهای دیگر نظیر ویزای کار، ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و … قرار دارد اما هدف آن تحصیل در کشوردیگر است. در ادامه مقاله در مورد این موضوعات صحبت خواهیم کرد: شرایط اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های، مهاجرت تحصیل، تحصیل رایگان در اروپا ( بورسیه تحصیلی )، تحصیل ارزان در خارج از کشور ( تحصیل تقریبا رایگان )، اخذ ویزای تحصیلی اتریش، اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی شما باید با این ویزا، شرایط اخذ ویزا و همچنین شرایط بعد از اخذ ویزای تحصیلی که پیش روی شما قرار دارد آشنا شوید. ویزای تحصیلی جزء ویزاهایی است که ویزای اقامت موقت نامیده می شوند. اقامت موقت بدین معنا است که برای مدت معینی صادر می شود که برای تحصیل افراد لازم است تا دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند.

ویزای تحصیلی معمولا در هر کشوری با یک نام شناخته می شود. به عنوان مثال ویزای تحصیلی در آمریکا ویزای F1 ، در چین x-visa و … نام دارند. این نوع ویزاها برای اقامت بالای شش ماه صادر می شوند. شخص با دریافت ویزای تحصیلی کشوری که در آن مشغول به تحصیل است می تواند مسکن اجاره کرده و یا حتی بخرد و همچنین می تواند کار کند و برای انجام بسیاری دیگر از کارها نیازی به اجازه مرجع خاصی نیست.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی هر کشوری باید قبل از آن به دانشگاه مورد نظرتان در آن کشور درخواست پذیرش داده باشید. در صورتی که موفق به اخذ پذیرش شوید آنگاه باید برای جمع آوری مدارک مورد نیاز اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشورهای مختلف، تفاوت های دارد اما به طور کلی می توان گفت در بسیاری از کشورها برای مهاجرت تحصیلی پیش نیازهای مشترکی وجود دارد که اولین مورد که تقریبا بین همه کشورها مشترک است داشتن گواهی پذیرش از دانشگاه خارجی می باشد.

اما شرایط دیگری نظیر داشتن تمکن مالی برای تحصیل و همچنین رعایت شرایط سنی برای ورود به یک مقطع تحصیلی در قوانین مهاجرتی بیشتر کشورها به چشم می خورد. البته ذکر این نکته بی مورد نخواهد بود که شرط سنی معمولا برای دانشگاه های با رنکینگ جهانی بالا موثر است.

یکی دیگر از شرایط مهمی که برای تحصیل در کشورهای خارجی باید وجود داشته باشد دارا بودن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه و رشته تحصیلی که پذیرش آن را گرفته ایم، می باشد. البته نداشتن مدرک زبان مشکل جدی برای شما به وجود نمی آورد چون بسیاری از دانشگاه ها دوره های آموزش زبان را در طول دو تا سه ترم برگزار می کنند و دانشجو می تواند با تحصیل در دوره زبان کشور مورد نظر سریع تر و بهتر زبان بیاموزد. نکته ای که در مورد دوره های زبان در کشورهای خارجی وجود دارد این است که معمولا هزینه های بالایی دارند و باید هزینه یک سال زندگی و تحصیل در یک کشور دیگر را ( که اگر غربی باشد بسیار گران تر از کشورمان است ) متقبل شوید.

برای اخذ ویزای تحصیلی هر کشوری که مد نظر شما می باشد می توانید به مقاله ویزای تحصیلی کشور مورد نظرتان مراجعه کنید و بصورت اختصاصی اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

هزینه های مهاجرت تحصیلی

هزینه های مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی با اینکه می تواند خوبی های فراوانی داشته باشد و تاثیر مثبتی بر روی زندگی و آینده شما بگذارد اما دشواری های خود را نیز دارد. البته بیشتر دشواری هایی که گفته شد را می توان با پول حل کرد و به مسائل مالی بر می گردد. اگر از لحاظ هزینه و مخارج در سطح مالی خیلی خوبی به سر می برید به راحتی می توانید در دانشگاه های خوب سرتاسر جهان به تحصیل بپردازید و از بابت دریافت پذیرش دانشگاه ( مخصوصا دانشگاه های خصوصی ) می توان گفت که با مشکلی مواجه نخواهید شد.

شهریه دانشگاه های خارجی متفاوت است. این تفاوت در میزان شهریه هم به دانشگاه مربوط می شود و هم به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید. به عنوان مثال شهریه دانشگاه برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به مراتب بالاتر از سایر رشته های تحصیلی است.

برای تحصیل در اکثر کشورهای دیگر باید گواهی تمکن مالی مبنی بر اینکه حداقل تا یک سال می توانید خرج تحصیل و زندگی تان را بدهید ارائه کنید. این گواهی باید همراه سایر مدارک لازم برای اخذ ویزا تحویل داده شود.

 

تحصیل رایگان در اروپا ( بورسیه تحصیلی )

بورسیه تحصیلی

تحصیل رایگان در خارج از کشور و در دانشگاه های معتبر بین المللی می تواند خواسته هر دانشجو ایرانی باشد. مطمئنا هزینه های تحصیل در خارج از کشور یکی از عوامل مهمی است که دانشجویان را از تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی باز می دارد. به همین دلیل این سوال برای بسیاری از دانشجویان عزیز هموطن پیش می آید که آیا می توان به صورت رایگان در کشورهای مدرن به ادامه تحصیل پرداخت یا نه؟

خدمت دوستان عزیز عرض می کنیم که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های مطرح جهان وجود دارد اما در امر پذیرش بسیار سخت گیری می شود. تحصیل رایگان که به بورسیه تحصیلی معروف است شرایط ویژه ای دارد و هر کسی قادر به اخذ آن نیست. برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشجو باید از دانشجویان ممتاز بوده و دارای نمره تحصیلی بسیار خوب و همچنین داشتن مقالات معتبر بین المللی و … است.

در صورتی که واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هستید نسبت به آن اقدام کنید و در صورتی که موفق به اخذ پذیرش دانشگاه مورد نظر شدید می توانید با خیال آسوده به تحصیل خود بپردازید و هیچ گونه شهریه ای پرداخت نکنید. علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه در بورسیه تحصیلی، برای شما یک حقوق ماهیانه در نظر گرفته می شود که بتوانید مخارج زندگی خود را از آن تامین کنید. به هر حال اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های بین المللی می تواند رویای هر کسی باشد و در آینده شغلی شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

 

تحصیل ارزان در خارج از کشور ( تحصیل تقریبا رایگان )

در قسمت قبلی مقاله در مورد بورسیه بحث کردیم و گفتیم شرایط خاصی دارد. اگر شما دانشجوی ممتاز نیستید و همچنین از لحاظ مالی وضعیت بسیار خوبی ندارید نا امید نشوید چون راه های دیگری برای تحصیل در کشورها و دانشگاه های سطح اول جهان وجود دارد.

در برخی کشورهای اروپایی نظیر آلمان، اتریش و … شرایطی برای تحصیل ارزان در دانشگاه های این کشورها در نظر گرفته شده است. تحصیل در دانشگاه های کشورهای مذکور رایگان نیست اما بسیار ارزان تر از کشورهای دیگر نظیر کشورهای اروپایی و آمریکایی است. در دانشگاه های این کشورها هزینه های تحصیل به چند برابر کمتر از سایر کشورها می رسد.

نکات لازم در مورد تحصیل ارزان

برای تحصیل ارزان در آلمان، اتریش و … ذکر نکاتی لازم است. نکته اول اینکه هزینه تحصیل را با هزینه زندگی اشتباه نگیرید چون هزینه زندگی خودتان را بر خلاف بورسیه باید شخصا متقبل شوید و فقط شهریه دانشگاه های این کشورها بسیار ارزان و تقریبا رایگان است.

نکته دوم در مورد تحصیل در کشورهای اتریش، آلمان و … این است که پایین بودن شهریه دانشگاه های این کشورها دلیلی بر پایین بودن کیفیت دانشگاه ها نیست. کشورهای مذکور جزء مرفه ترین و صنعتی ترین کشورهای جهان هستند. پس می توان با یک تامل ساده به این نتیجه رسید دانشگاه های کشوری مثل آلمان که سومین اقتصاد جهان است سطح علمی بالایی را دارند که آلمان هم اکنون در این جایگاه قرار دارد.

تنها چیزی که برای تحصیل در دانشگاه های این کشورها وجود این است که برای تحصیل در برخی رشته ها و مخصوصا در مقطع لیسانس باید مدرک زبان آن کشور را بگیرید که امری دشوار نخواهد بود و این موضوع مزیت بزرگی را خواهد داشت که می تواند مسیر اشتغال شما را در این کشورهای بزرگ فراهم کند.

 

در مورد ویژگی ها و شرایط تحصیل در کشور مورد نظرتان به شما توصیه می کنیم مقالات تحصیلی مربوط به هر کشور را از داخل سایت لتس مایگریت مطالعه کنید. برای درک بهتر از تحصیل در خارج از کشور و شرایط اخذ ویزای تحصیلی در ادامه در مورد تحصیل در اتریش و تحصیل در کانادا مباحثی را خدمت دوستان عرض می کنیم.

 

اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش یکی از آسان ترین راه ها برای تحصیل و مهاجرت به اروپا می باشد. تحصیل در دانشگاه های اتریش بصورت تقریبا رایگان می باشد. بصورت تقریبا رایگان که خدمت شما عرض شد بدین معناست که به نسبت هزینه دانشگاه در سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی مبلغ ناچیزی را می پردازید.

تحصیل در اتریش مزایای بسیاری برای شخص دارد. بعد از هزینه ارزان تحصیل در اتریش مزیت همچون تحصیل در دانشگاه های برتر جهان می تواند نکته جالی باشد. بیشتر دانشگاه های اتریش از برترین دانشگاه های جهان می باشند که دارای رنکینگ جهانی زیر 100 می باشند.

علاوه بر مزیت های بالا، امکان اقامت یک ساله در اتریش و اجازه جست و جوی کار در این کشور از نکاتی دیگر است که با جمع شدن با سایر مزیت های تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش، این کشور را به کشوری بسیار جذاب و مناسب برای تحصیل تبدیل می نماید.

 

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

از اجازه کار به مدت یک سال که بگذریم امتیاز خوبی که برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های اتریش وجود دارد این است که در صورت پیدا کردن کار در اتریش شخص مورد نظر می تواند درخواست اقامت اتریش را بدهد. بعد از اینکه شخصی موفق به اخذ اقامت اتریش شود می تواند از تمام حقوقی که برای افراد تبعه اتریش وجود دارد بهره مند شود.

یکی دیگر از مزایای بیشمار اخذ اقامت اتریش این است که شخصی که موفق به اخذ اقامت اتریش شده است می تواند برای اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می شود درخواست اقامت دائم بدهد.

نکته ای که در مورد تحصیل تقریبا رایگان در اتریش باید گفته شود این است که هزینه پایین تحصیل در اتریش فقط شامل شهریه دانشگاه می شود و به هزینه زندگی در اتریش مربوط نمی شود و در مورد آن باید توان مالی داشته باشید که بتوانید مخارج زندگی خود را بپردازید. از آنجا که هزینه زندگی در اتریش همانند سایر کشورهای صنعتی بالا است پس قبل از هر اقدامی در مورد مخارج زندگی و سایر موارد با افراد خبره مشورت کنید یا اینکه به مقالات ما در مورد تحصیل در اتریش مراجعه فرمایید.

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل و شرایط خاص خود را دارد. در این بخش از مقاله توضیحات مختصری برای آشنایی اجمالی شما در مورد تحصیل در کانادا خواهیم داد. تحصیل در دانشگاه های کانادا همواره یکی از مواردی بوده است که افراد زیادی به دنبال آن هستند.

علت پر طرفدار بودن تحصیل در کانادا را می توان در موارد زیادی جست و جو کرد. مهم ترین دلیلی که به نظر ما زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور را فراهم کرده است را می توان به دانشگاه های معتبر و با اعتبار بین المللی در این کشور دانست. دانشگاه های کانادا همواره جزء برترین دانشگاه های جهان بوده و هستند.

علت دیگر تحصیل در کانادا را می توان به سطح بالای زندگی و توجه این کشور به تولید علم و دانشمندان دانست. علاوه بر مزایای بالا دارای شرایط تحصیل در کانادا نیز مختص به این کشور می باشد. در ادامه شرایط تحصیل در کانادا را بصورت مختصر بیان می کنیم.

 

شرایط تحصیل در کانادا

اولین شرط برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که حتما باید قبل از هر کاری پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا را بگیرید. برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا به شما توصیه می کنیم که به دانشگاه های معتبر درخواست پذیرش بدهید. البته برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر نیاز به معدل و نمرات بالا دارید.

دومین شرط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن تمکن مالی برای مدت تحصیل می باشد. تمکن مالی شامل شهریه دانشگاه و همچنین هزینه های زندگی می شود.

بعد از اخذ ویزای تحصیلی و ورود به کشور مذکور می توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزا به عنوان همراه بدهید. در این صورت همراهان شما هم امکان تحصیل در کانادا را خواهند داشت.

همانند قسمت های قبلی برای اطلاع کامل از شرایط تحصیل در کانادا می توانید به مقاله تحصیلی کانادا در سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات کامل تری دریافت کنید.

ویزای تحصیلی
Rate this post