مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن

در این مقاله می خواهیم شما را با ویزای شینگن آشنا کنیم. ویزای شینگن تلفظ صحیح آن شنگن می باشد اما در بین مردم به شینگن معروف شده است. در اینجا هم بدلیل استعمال بیشتر ویزای شینگن به جای ویزای شنگن و عرف شدن آن در بین عامه مردم ما هم از آن تبعیت می کنیم. مواردی که در مقاله قصد داریم آنها را شرح دهیم بیشتر سوالاتی می باشد که ذهن افراد را درگیر کرده و به دنبال پیدا کردن آن هستند. اگر تا پایان با ما همراه باشید درک کاملی از ویزای شنگن و سوالاتی نظیر: ویزای شینگن چیست ؟ انواع ویزای شینگن ، شینگن کجاست ؟ کشورهای ویزای شینگن ، ویزای شینگن فوری و موارد دیگر در این باره پیدا خواهید کرد.

برای دریافت ویزای مذکور نیاز به اطالاعات و شرایط اخذ این نوع ویزا هستید. ویزای شنگن مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای ویزای  شینگن امکان سفر به بسیاری از کشورها بخصوص کشورهای اروپایی می باشد. داشتن ویزای شنگن می تواند اعتبار بسیار خوبی برای شما محسوب شود. اعتبار بدین معنا که اگر قصد اخذ ویزای یک کشور را داشته باشید در صورتی که سابقه ویزای شنگن داشته باشید کار شما راحت تر خواهد شد. می توان گفت تمام مواردی که در مورد ویزای شینگن لازم است بدانید در سوالات بالا آمده است. پس در ادامه جواب سوالات را مطالعه بفرمایید.

 

ویزای شینگن چیست

برای برخی از افراد که سابقه سفر به اروپا را ندارند ممکن است این سوال پیش آمده باشد که ویزای شینگن چیست ؟ در واقع ویزای شینگن یک مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن می باشد. حوزه شینگن به کشورهایی گفته می شود که در سال 1985 در منطقه شنگن در کشور لوکزامبورگ گرد هم آمدند و یک توافقنامه مبنی بر لغو رواید بین خود امضاء کردند. از آن پس توافق نامه به نام منطقه ای که در آن امضاء شده بود معروف شد.

برای سفر به کشورهای حوزه شینگن شما نیاز به اخذ این نوع ویزا خواهید داشت. همانطور که در عنوان قبلی گفتیم داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای بسیاری از کشورها می تواند کار شما را آسان کند. بسیاری از کشورها به کسانی که دارای ویزای شینگن هستند اجازه ورود بدون نیاز به دریافت ویزای کشورشان را می دهند.

برای دریافت ویزای شینگن باید حتما از طریق یکی از کشورهای حوزه شینگن اقدام کنید. التبه برخی کشورها وجود دارند با این که عضو پیمان شینگن نیستند اما اتباع آنها بدون ویزای شینگن می توانند به کشورهای این منطقه سفر کنند.

 

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن را می توان بر اساس دو روش دسته بندی کرد. روش اول از طریق مدت زمان اعتبار می توان ویزای شنگن را به ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت تقسیم کرد. ویزای کوتاه مدت شینگن یا ویزای نوع C معمولا برای سفرهای کوتاه نظیر گردشگری و توریستی صادر می شود. مدت اعتبار ویزای عادی حداکثر 90 روز می باشد. در این نوع ویزا شما می توانید در طول اعتبار ویزای خود حداکثر 90 روز در حوزه شینگن بمانید. ویزای بلند مدت یا ویزای نوع D هم معمولا 180 روزه و برای مقاصدی نظیر تحصیل و کار برای افراد صادر می شود.

تقسیم بندی دیگر ویزا بر اساس مکان های مجاز برای اقامت در کشورهای حوزه شینگن می باشد. در این تقسیم بندی در صورتی که در ویزای شما نام کشوری یا کشورهای خاص درج شده باشد فقط اجازه حضور در کشورهای مذکور را دارید. به عنوان مثال اگر اقدام به اخذ ویزای یونان کنید با اینکه کشور یونان عضو پیمان شینگن می باشد اما اجازه خروج از یونان را به مقصد سایر کشورهای عضو شینگن ندارید. البته این مورد با اجازه دولت قابل رفع می باشد.

ویزاهای A و B

دو نوع ویزای شینگن دیگر نیز وجود دارد که ویزای A  و B نامیده می شوند. ویزای نوع A   به ویزای ترانزیت فرودگاهی معروف است. شخص دارنده ویزای A  تنها اجازه دارد از یک کشور خارج از حوزه شینگن وارد فرودگاه های کشورهای عضو پیمان شینگن شده و از داخل همان فرودگاه هواپیمای خود را عوض کرده و خارج شود.

ویزای نوع B هم تقریبا مشابه ویزای A  است با این تفاوت که شخص دارنده این نوع ویزا اجازه دارد نهایتا 5 روز در کشورهای حوزه شینگن باقی بماند. در ویزای نوع B شخص از طریق زمینی از کشورهای عضو پیمان خارج می شود.

 

شینگن کجاست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که شینگن کجاست یا اینکه چه کشورهایی را شامل می شود. در پاسخ به سوال شینگن کجاست بهتر است بگوییم حوزه شینگن شامل چه کشورهایی می شود. همانگونه که در بالا اشاره کردیم در سال 1985 پنج کشور اروپایی در کشور لوکزامبورگ گرد هم آمدند. هدف از این گردهمایی امضای یک پیمان بود که بعدا به پیمان شینگن معروف شد. علت نامگذاری این پیمان به شینگن، برگزاری این گردهمایی در منطقه ای در لوکزامبورگ به نام شینگن بود.

در پیمان شینگن موضوع آزادی رفت و آمد و همچنین تجارت و حمل و نقل بین 5 کشور امضاء کننده پیمان مورد توافق واقع شد. بر اساس این پیمان اتباع کشورهای عضو برای هرگونه رفت و آمد و مراودات تجاری و بازرگانی نیازی به اخذ ویزا و هر گونه روادید ندارند. اولین کشورهایی که شینگن را امضاء کردند خود کشور لوکزامبورگ، آلمان غربی، فرانسه، هلند و بلژیک بودند. بدین ترتیب با مورد استقبال قرار گرفتن این پیمان در بین کشورهای اروپایی هم اکنون 26 کشور به این پیمان پیوسته اند. در حال حاضر این تعداد در حال افزایش هستند. کشورهایی نظیر گرجستان، صربستان، اوکراین و … در حال طی کردن مراحل عضویت در این پیمان هستند.

مقایسه حوزه شینگن با اتحادیه اروپا

ذکر یک نکته در مورد حوزه شینگن لازم است گفته شود این است که حوزه شینگن با اتحادیه اروپا تفاوت دارد. لزوما کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو شینگن هم نیستند و بالعکس. در حال حاضر کشورهای عضو شینگن که همزمان عضو اتحادیه اروپا هستند شامل 22 کشور می شود. بدین ترتیب با داشتن ویزای شینگن نمی توانید در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید. همان طور که گفتیم برخی از کشورهای اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند.

 

کشورهای ویزای شینگن

کشورهای ویزای شینگن

حالا که توضیحات لازم را در مورد ویزای شینگن و همچنین حوزه شینگن خواندید امیدواریم مفید واقع شده باشد. در ادامه اگر قصد مسافرت به کشورهای حوزه شینگن را دارید پس باید بدانید کدام کشورها عضو این پیمان می باشند. در پایین نام 26 کشور عضو را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 1. بلژیک
 2. جمهوری چک
 3. اتریش
 4. استونی
 5. یونان
 6. مجارستان
 7. اسلواکی
 8. سوئد
 9. سوییس
 10. دانمارک
 11. فنلاند
 12. فرانسه
 13. آلمان
 14. پرتغال
 15. اسپانیا
 16. ایسلند
 17. ایتالیا
 18. لتونی
 19. لیتوانی
 20. لوکزامبورگ
 21. مالت
 22. هلند
 23. نروژ
 24. لهستان
 25. اسلوونی
 26. لیختن اشتاین

 

نقشه کشورهای شینگن

برای درک بهتر از کشورهای حوزه شینگن و سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی نقشه جغرافیایی آن را برای شما عزیزان قرار داده ایم. امیدواریم مفید واقع شود.

نقشه کشورهای شینگن

ویزای شینگن فوری

ویزای شینگن فوری یکی از مواردی است که این روزها که متقاضی آن زیاد شده در برخی سایت ها دیده می شود. بر اساس تجربیات و اطلاعات ما در زمینه مذکور به شما عزیزان توصیه می کنیم که ویزای شینگن فوری را زیاد جدی نگیرید. برای اخذ ویزای شینگن طی یک مراحل از پیش تعیین شده اداری لازم است که باید طبق روال طی شود. پس ویزای شینگن فوری را می توان واژه ای برای جذب افراد و تبلیغات دانست. بنابراین فریب تبلیغات کذب برخی سایت ها و موسسات را در مورد ویزای شینگن فوری نخورید.

ویزای شینگن
Rate this post