مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

مشاوره اولیه رایگان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

خدمات بصورت کاملا تضمینی
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی
5 (100%) 3 votes
اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اخذ اقامت در سریع ترین زمان
5 (100%) 2 votes
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری که با عنوان مهاجرت سرمایه گذاری هم نام برده می شود روشی جالب برای اخذ اقامت کشورهای مختلف مخصوصا اروپایی است. اخذ اقامت از راه های دیگر نظیر اقامت تحصیلی، اقامت کاری و … نیز   در کنار اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. اما شرایط خاصی دارند که نیاز به داشتن تخصص و دانستن زبان یا شرایط دیگری است. افراد ثروتمند ترجیح می دهند راه های دیگری را انتخاب کنند. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری از روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

یکی از مزایایی که از اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری بدست می آورید اخذ اقامت و حتی پاسپورت کشور مورد نظر است. اگر شما تمکن مالی خوبی دارید و می خواهید به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید در این مقاله سعی کرده ایم که اطلاعاتی در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که امیدواریم مفید واقع شود.

اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارید قبل از هر چیزی به شما توصیه می کنیم که توان مالی خود را محاسبه کنید. اگر شما دارای توان مالی بالا باشید می توانید در کشورهای بزرگتر و بهتری موفق به اخذ اقامت شوید. در ادامه این مقاله مبالغ لازم برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت در چند کشور که متقاضی بیشتری را دارند قرار می دهیم که امیدواریم کشور مورد نظر شما هم یکی از آنها باشد. اگر کشوری که مد نظر شما بود در این مقاله وجود نداشت به مقاله های اختصاصی در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کشورها در سایت لتس مایگریشن مراجعه کنید.

 

راحت ترین راه برای اخذ اقامت

راحت ترین راه برای اخذ اقامت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همواره مورد علاقه افراد ثروتمند بوده است. اغلب افراد ثروتمند به دنبال راحت ترین راه برای اخذ اقامت هستند. این نوع از مهاجرت بدلیل اینکه نیاز به هیچ مدرک تحصیلی و یا حتی مدرک زبان ندارد توانسته محبوبیت ویژه ای بین ثروتمندان پیدا کند. علاوه بر مزایای بالا در این نوع از اخذ اقامت می توان به کوتاه بودن زمان اخذ اقامت در این نوع از مهاجرت اشاره کرد که نسبت به روش های دیگر زمان کوتاه تری نیاز است تا به اقامت دائم و حتی تابعیت کشور مورد نظر برسید.

علاوه بر موارد بالا که از مزایای مهم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بودند مزیت دیگر این روش امکان اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده ( همسر و فرزندان ) از همان لحظه سرمایه گذاری در کشور مورد نظر میسر است. این ویژگی مهاجرت سرمایه گذاری باعث شده بخاطر رابطه های مستحکم عاطفی و خانوادگی بین هموطنان عزیز ایرانی که وجود دارد، روش مذکور جایگاه خوبی بین سایر راه های مهاجرت پیدا کند.

 

 مهاجرت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور مورد علاقه و اخذ اقامت و پاسپورت آن کشور از راه های مهاجرت سرمایه گذاری است. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به چند روش محدود ممکن است اما یکی از راحت ترین راه های آن مهاجرت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک است. این نوع از سرمایه گذاری ویژگی ها و مزیت های خود را دارا می باشد.

تعدادی از مزیت های این نوع از سرمایه گذاری در بالا گفته شد که بین روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری مشترک است. یک ویژگی و مزیت بزرگ این روش این است که با خرید ملک، شما هیچ ریسک و خطری بر روی مال خود نمی کنید و فقط با پرداخت هزینه صاحب یک خانه می شوید. این مزیت برای افرادی نظیر پزشکان، وکلا، و سایر افراد غیر تاجر اما با تمکن مالی خوب مناسب است که دارای سابقه فعالیت های اقتصادی و تجاری نیستند و قدرت ریسک پذیری ندارند.

مزیت بزرگ دیگر این روش این است که املاک در هر کجای جهان دارای ارزش است و هر ساله ارزش آن بیشتر می شود و شخص صاحب ملک بعد از مدت مشخصی که قانون کشور سرمایه پذیر معین کرده می تواند ملک را بفروش برساند و سرمایه خود را در زمینه های دیگر استفاده کند. به هر حال مدت مشخصی لازم است که ملک را در اختیار داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم بدست بیاورید.

نکات لازم در مورد خرید ملک در خارج از کشور

نکته مهمی که بیان آن لازم است اینکه از ارزشمند بودن املاک در هر کجای جهان که در بالا گفته شد اشتباه برداشت نشود که ارزش املاک در کشورهای پیشرفته همانند ایران بالا می رود و افراد می توانند بعد از مدتی کوتاه ملک خود را چند برابر بفروشند. زیرا نرخ افزایش قیمت املاک در کشورهای توسعه یافته و با مدیریت قوی به صورت سالانه و متناسب با نرخ تورم بالا می رود که به دلیل پایین بودن نرخ تورم در این کشورها دیگر نیازی به توضیح بیشتر نیست.

نکته دیگری که در مورد خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک وجود دارد این است که این نوع اخذ اقامت فقط در برخی کشورها ممکن است و در بسیاری از کشورها باید از روش های دیگر سرمایه گذاری استفاده کنید.

 

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

مهاجرت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی یا ایجاد کسب و کار یکی از روش های دیگر برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای مختلف می باشد. در این روش شخص متقاضی باید یک پروژه کار آفرینی یا تجارت جدید همراه با ایجاد اشتغال برای افراد در تابعیت کشور مورد نظر ایجاد کند.

در این روش معیارهای قرار داده شده که باید رعایت شود. بعضی از معیارهای اعلام شده نظیر حداقل تعداد افراد لازم برای استخدام و یا حداقل سرمایه بکار گیری شده در طرح کار آفرینی یا تجاری هستند که باید رعایت شوند تا طرح شما مورد قبول واقع شود.

این روش مزایا و معایبی به همراه دارد که مختص این روش مهاجرت است. از مزایای مهاجرت سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی این است که بعد مدتی منجر به اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می شود. علاوه بر مورد مذکور می توان برای اعضای خانواده در همان ابتدا درخواست اقامت داد و اعضای خانواده از تمام امکانات کشور محل اقامت بهره مند خواهند بود. مزیت دیگر این روش این است که شخص سرمایه گذار محیط سرمایه گذاری جدیدی میابد. این محیط جدید در یک کشور با ثبات اقتصادی بالا همراه خواهد بود و می تواند زمینه پیشرفت شخص را فراهم کند.

 

درست تصمیم گیری کنید

مزایایی که در بالا گفته شد نباید باعث شود شما احساسی تصمیم بگیرید. حضور تجاری در یک کشور بزرگ و صنعتی با اینکه می تواند بسیار خوب باشد اما در مقابل معایبی دارد. البته معایب نباید اینطور برداشت شود که از سرمایه گذاری صرف نظر کنیم. مهم ترین موضوعی که شما بعد از ورود به کشور جدید می شود نداشتن شناخت کافی از شرایط اقتصادی و بازار آن کشور است. در صورتی که بدون اطلاع و بدون دانش کافی وارد بازار شوید چه بسا ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید و دچار سرخوردگی شوید.

پیشنهاد ما برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای خارجی این است که قبل از هر کاری با افراد متخصص در این امر مشورت کرده و کاملا آگاهانه سرمایه گذاری کنید. یک تذکر بسیار مهم هم اینکه در صورتی که تا بحال فعالیت تجاری خاصی نداشته اید به شما توصیه می کنیم روش های دیگر اقامت را انتخاب کنید چون در این صورت امکان از دست رفتن سرمایه شما به شدت افزایش میابد.

در ادامه این مقاله میزان سرمایه و راه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری چند کشور پرطرفدار را بیان می کنیم.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های موجود برای اخذ اقامت و در نهایت تابعیت این کشور است. در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چند روش گوناگون وجود دارد. تفاوت روش های سرمایه گذاری در کانادا به میزان مبلغ سرمایه گذاری، تعداد افراد لازم جهت استخدام و از این دست شرایط است.

در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مزایایی وجود دارد که هم برای شخص سرمایه گذار و هم خانواده وی مفید است. از جمله این مزایا می توان به عدم نیاز به داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی است. از دیگر مزایای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان در همان ابتدا است. در آخر هم اینکه در این روش شما هیچ تعهدی در قبال ایجاد اشتغال و به کار گرفتن نیرو در این کشور ندارید.

 

روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا به روش فدرال در حال حاضر بسته شده اما در آینده مطمئنا دوباره از سر گرفته خواهد شد و دولت کانادا اقدام به جذب سرمایه گذار می کند. در برنامه مهاجرتی فدرال دو راه وجود دارد که شخص سرمایه گذاری کند. یک روش بدین گونه است که مبلغ 800 هزار دلار را به مدت 5 سال به دولت کانادا پرداخت می شود. در این روش شخص بعد از 5 سال می تواند پول خود را دریافت کند که توسط دولت کانادا تضمین شده است.

در روش سرمایه گذاری فدرال 800 هزار دلاری شخص متقاضی باید مدارک دال بر توانایی مالی به مبلغ 1.600 هزار دلار را به دولت کانادا ارائه دهد.

یک روش ارزان تر برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در سیستم فدرال وجود دارد که در آن شخص مبلغ 180 هزار دلار سرمایه گذاری می کند با این تفاوت که مبلغ پرداختی در این طرح 180 هزار دلاری بدون بازگشت است.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی نیز وجود دارد. در روش برنامه استانی کانادا هر استان قوانین و شرایط ویژه خود را دارد که برای هرکدام باید جداگانه مباحثی ارائه شود که در حوصله این مقاله نمی گنجد و به شما توصیه می کنیم برای مطالعه کلی و اطلاع دقیق از سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه های استانی به مقالات اختصاصی در مورد سرمایه گذاری در کانادا در این سایت مراجعه فرماید.

نه تنها برای سرمایه گذاری در کانادا بلکه برای سرمایه گذاری در هر کشور دیگر بهتر است اطلاعات جامعی از آن کشور داشته باشید و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید. حتی می توانید قبل از مهاجرت سرمایه گذاری به صورت توریستی وارد کشور مورد نظرتان شوید و مدتی را در آنجا مانده و در مورد زمینه های تجاری مورد نظر خود تحقیقات لازم را به عمل آورید.

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مورد توجه افراد ثروتمند است. ویزای سرمایه گذاری آمریکا دارای مزایای خاص خود است. برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری دو نوع ویزا صادر می شود که ویزای  E2و EB5 نامیده می شوند. در ادامه در مورد ویزای E2  و EB5 و شرایط اخذ آنها صحبت خواهیم کرد.

ویزای سرمایه گذاری E2

این نوع ویزا نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد و می توان آن را یک نوع ویزای خود اشتغالی نامید. در ویزای E2 شما نیاز به سرمایه گذاری در یک تجارت یا بیزینس به ارزش حدود 200 هزار دلار نیاز دارید. علاوه بر مبلغ مورد نیاز باید مدیریت تجارت مورد نظر را خودتان بر عهده داشته باشید.

در برنامه سرمایه گذاری E2 مزایای زیادی وجود دارد از جمله اینکه برای اخذ این نوع ویزا نیازی به مدرک زبان نیست. علاوه بر آن نیازی به مدرک تحصیلی نیست. در این روش همزمان با اخذ ویزا افراد خانواده سرمایه گذار می توانند اقامت بگیرند و در کشور آمریکا به تحصیل و حتی کار بپردازند. در ویزای نوع E2 محدودیت سنی وجود ندارند.

البته ذکر این نکته لازم است که ویزای E2 موقت بوده و برای 2 سال صادر می شود و فرد متقاضی باید هر دو سال یک بار آن را تمدید کند. البته اگر بیزنس دارای رشد خوبی باشد و صاحب آن واجد شرایط ویزای EB5 شود می تواند برای این نوع ویزا درخواست دهد.

ویزای سرمایه گذاری EB5

ویزای EB5 که ویزای اصلی و برتر برای سرمایه گذاری در آمریکا است نیاز به سرمایه گذاری 500 هزار و یا 1 میلیون دلاری دارد. در این روش نیز همانند نوع قبل نیازی به داشتن مدرک زبان، مدرک دانشگاه و … نمی باشد.

در ویزای 500 هزار دلاری شخص باید در مناطقی ایجاد اشتغال کند که از طرف دولت آمریکا تعیین شده است اما در سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری اجباری به سرمایه گذاری در نقطه ای خاص نیست و انتخاب آن با شخص سرمایه گذار است.

بزرگترین مزیت ویزای EB5 که بیشتر افراد بخاطر آن به سمت این نوع مهاجرت تمایل دارند این است که بعد از گذشت حداکثر 3 سال به شخص سرمایه گذار پاسپورت آمریکایی داده می شود.

 

 

اقامت سرمایه گذاری
5 (100%) 3 votes